„Bezpieczne wakacje – pierwsza pomoc”

2018-06-11 12:00

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi firmy „Divmed”. Dzieci z grupy „Mrówki” i „Pszczółki” poznały zasady udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym, określania czynności życiowym za pomocą zmysłów, układania poszkodowanego oraz sposobu powiadamiania odpowiednich służb. Miały też okazję uczestniczyć w pokazie resuscytacji, działania dwóch defibrylatorów oraz sprzętu do mierzenia poziomu tlenu we krwi oraz ciśnienia. Na zakończenie dzieci oglądały wyposażenie karetki, a także były świadkami udzielania pierwszej pomocy jednemu z kolegów, który obił kolano. Spotkanie z ratownikami wywarło ogromne wrażenie na dzieciach i nauczyło je, jak powinny zachowywać się w sytuacjach zagrożenia zdrowia kolegów i najbliższych.