Wydarzenia

„Czym jest szczęście?” - Biedroneczki uczestniczą w zajęciach Książnicy Karkonoskiej

2018-01-05 (2275 dni temu)

Kolejna odsłona zajęć odbywających się w Książnicy Karkonoskiej nosiła tytuł „Szczęście”. Dzieci słuchały opowiadań Pana Kulki i starały się odpowiedzieć na pytania: „Czym jest szczęście?” oraz „Co różni je od radości?”. Przedszkolaki bawiły się doskonale, wykonując sobie masaże relaksacyjne i słuchając muzyki. Zdolności plastyczne rozwijały poprzez malowanie upragnionego widoku z okna wymarzonego domu.

Wizyta Teatru Humoru „Igraszka” z przedstawieniem pt. „Przygody Pingwina Pik-Poka”

2018-01-04 (2276 dni temu)

W dniu dzisiejszym zawitał do naszego przedszkola Teatr Humoru „Igraszka” z przedstawieniem pt. „Przygody Pingwina Pik-Poka”. Dzieci oglądając przygody małego zwierzątka czerpały radość z humoru słownego i sytuacyjnego. Ogromne wrażenie zrobiła na przedszkolakach zmieniająca się scenografia i ruchome rekwizyty.

Koncert Filharmonii Dolnośląskiej pt. „Karnawałowe rytmy”

2018-01-03 (2277 dni temu)

Dziś odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej. Podczas koncertu dzieci mogły usłyszeć dźwięki fletu i pianina oraz nauczyć się meksykańskiego tańca, zwanego „Tańcem Kapeluszy”. Dzieci miały także możliwość akompaniowania muzykom przy użyciu takich instrumentów jak: marakasy, ksylafon, dzwonek krowi i inne.

Biedronki „czarują…” KASZĄ :)

2017-12-20 (2291 dni temu)

Nauka cyferek może być świetną zabawą! Nasze dzieciaczki przekonały się o tym podczas poznawania ósemki. Trochę kaszy, trochę kleju i można stworzyć cyferkowe arcydzieło! :D

Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie "Świerszczy"

2017-12-15 (2296 dni temu)

Dzieci z grupy "Świerszcze" zaprosiły swoich Rodziców do wspólnego dekorowania pierniczków.
Było pysznie i świątecznie.

„Biedronki” uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Książnicę Karkonoską

2017-12-15 (2296 dni temu)

Kolejny raz nasza grupa miała możliwość uczestniczenia w zajęciach organizowanych przez Książnicę Karkonoską. Tematem dzisiejszych zajęć była radość. Dzieci próbowały znaleźć odpowiedź na pytania problemowe, dotyczące szczęścia, a przy tym doskonale się bawiły. Pod koniec spotkania dzieci rysowały to, co „gra” w ich sercu na dużych tekturowych talerzach.

Jasełka grypy „Biedronek”

2017-12-14 (2297 dni temu)

Walka dwóch światów: anielskiego i diabelskiego, duża doza humoru oraz przybycie do stajenki zwykłych ludzi: policjanta, lekarki i nauczycielki – oto nasza współczesna wersja „Jasełek”. Dzieci „spisały się na medal” prezentując przed rodzicami teatralno-muzyczną inscenizację pełną akcji, dowcipu oraz wzruszających momentów.

Świąteczny spacer "Świerszczyków" :)

2017-12-08 (2303 dni temu)

"Świerszcze" wybrały się na miejski ratusz, by podziwiać świąteczne dekoracje.
Chociaż bolały nóżki i noski zamarzały, widok wielkiej choinki wynagrodził trud wędrowania :)

Spotkanie z Mikołajem :)

2017-12-06 (2305 dni temu)

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
wszystkie dzieci na niego czekają!
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy! (...)”.

Ruszyła bożonarodzeniowa produkcja choinek – „Biedronki” przygotowują się do Świąt

2017-12-05 (2306 dni temu)

Ręcznie robiona choinka to wspaniała ozdoba każdego wigilijnego stołu. Nasza grupa doskonale o tym wie, dlatego już teraz zaczynamy klejenie choinek z… płatków kosmetycznych! :) Efekty pracy dzieciaczków są niesamowite!