Wydarzenia

Pieskie życie

2018-10-26 (86 dni temu)

Całkiem niedawno (26.10.2019’) nasze przedszkole wznowiło współpracę ze schroniskiem dla małych zwierząt w Jeleniej Górze. Gościliśmy u nas panią Anię, kierowniczkę schroniska wraz z pupilem o imieniu Mecenas. Co prawda znalazł on już dom dla siebie, ale nasi podopieczni wraz z personelem podjęli decyzję o dalszym wspieraniu schroniska i porzucanych zwierząt.

„Bezpieczne wakacje – pierwsza pomoc”

2018-06-11 (223 dni temu)

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi firmy „Divmed”. Dzieci z grupy „Mrówki” i „Pszczółki” poznały zasady udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym, określania czynności życiowym za pomocą zmysłów, układania poszkodowanego oraz sposobu powiadamiania odpowiednich służb.

Spotowa Olimpiada Malucha

2018-03-17 (309 dni temu)

Dzisaj nasze starszaczki zmierzyły się z innymi przedszkolami w zawodach sportowych. Walczylismy dzielnie i daliśmy z siebie wszystko, czego dowodem są piękne medale i nagrody :) Jednak najważniejsza dla nas była dobra zabawa i uśmiech, który nie zchodził z naszych buzi :) W konkursie plastycznym na najpiękniejszego bajkowego psa zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce.

Nasz przedszkolny BAL KARNAWAŁOWY :)

2018-02-01 (353 dni temu)

Dzisiaj nasze przedszkole odwidziły księżniczki, spidermany, zwierzątka i róznorodne bajkowe stworzonka, a to wszytsko za sprawą balu karnawałowego. Było głośno, radośnie i kolorowo! :) Dzieci bawiły się przy dźwiekach największych dziecięcych hitów. Brały także udział w wielu grach i konkursach, prowadzonych przez wodzireja.

„Dzień Babci i Dziadka” w grupie „Biedronek”

2018-01-23 (362 dni temu)

Czy znacie bajkę o Czerwonym Kapturku? A może tylko Wam się tak wydaje? ;) „Biedroneczki” zaprezentowały przedstawienie, w którym główną rolę odegrali Babcia, Dziadek i wnuczka, a wilk zajął honorowe miejsce na obrazku :) Zaproszeni goście byli zachwyceni kreatywnością dzieci oraz zaśpiewanymi piosenkami i układami choreograficznymi. Duże wzruszenie wywołały piękne życzenia dla Babci i Dziadka.

Prace plastyczne „Biedronek” znalazły się na wystawie Książnicy Karkonoskiej – czujemy się jak prawdziwi artyści :)

2018-01-18 (367 dni temu)

Niedawno „Biedroneczki” wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Strażak uczy, pomaga i chroni”. Pięć spośród wyróżnionych prac znalazło się na wystawie, zorganizowanej przez Książnicę Karkonoską. Udaliśmy się zatem do Książnicy, by obejrzeć wystawę i wspólnie świętować sukces naszych kolegów i koleżanek :)

„Czym jest szczęście?” - Biedroneczki uczestniczą w zajęciach Książnicy Karkonoskiej

2018-01-05 (380 dni temu)

Kolejna odsłona zajęć odbywających się w Książnicy Karkonoskiej nosiła tytuł „Szczęście”. Dzieci słuchały opowiadań Pana Kulki i starały się odpowiedzieć na pytania: „Czym jest szczęście?” oraz „Co różni je od radości?”. Przedszkolaki bawiły się doskonale, wykonując sobie masaże relaksacyjne i słuchając muzyki. Zdolności plastyczne rozwijały poprzez malowanie upragnionego widoku z okna wymarzonego domu.

Wizyta Teatru Humoru „Igraszka” z przedstawieniem pt. „Przygody Pingwina Pik-Poka”

2018-01-04 (381 dni temu)

W dniu dzisiejszym zawitał do naszego przedszkola Teatr Humoru „Igraszka” z przedstawieniem pt. „Przygody Pingwina Pik-Poka”. Dzieci oglądając przygody małego zwierzątka czerpały radość z humoru słownego i sytuacyjnego. Ogromne wrażenie zrobiła na przedszkolakach zmieniająca się scenografia i ruchome rekwizyty.

Koncert Filharmonii Dolnośląskiej pt. „Karnawałowe rytmy”

2018-01-03 (382 dni temu)

Dziś odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej. Podczas koncertu dzieci mogły usłyszeć dźwięki fletu i pianina oraz nauczyć się meksykańskiego tańca, zwanego „Tańcem Kapeluszy”. Dzieci miały także możliwość akompaniowania muzykom przy użyciu takich instrumentów jak: marakasy, ksylafon, dzwonek krowi i inne.

Biedronki „czarują…” KASZĄ :)

2017-12-20 (396 dni temu)

Nauka cyferek może być świetną zabawą! Nasze dzieciaczki przekonały się o tym podczas poznawania ósemki. Trochę kaszy, trochę kleju i można stworzyć cyferkowe arcydzieło! :D