Regulamin rekrutacji do Niepublicznego Przedszkola „Bajka” w Jeleniej Górze

(!!!                      POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA                       !!!)

Rozdział I

Zasady postępowania rekrutacyjnego

1. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 3 – 6lat.
  2. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dyrektor przedszkola może przyjąć dziecko , które ukończyło 2,5 roku.
  3. Liczba miejsc określona w statucie jest liczbą maksymalną.
  4. Rekrutacja prowadzona jest cały rok, do momentu wyczerpania miejsc.
  5. Zapisy dzieci do przedszkola prowadzi dyrektor placówki.
  6. Rodzice /opiekunowie prawni zobowiązani są przy zapisywaniu dziecka złożyć : wypełnioną kartę zgłoszenia ( do pobrania u dyrekcji lub na stronie internetowej), podpisać umowę o świadczeniu usług .
  7. Rezygnacja z przedszkola obywa się zgodnie z zapisem w zawartej umowie.
  8. W przypadku zgłoszenia większej liczby dzieci niż miejsc, dzieci będą przyjmowane według następującego scenariusza:
    • W pierwszej kolejności do przedszkola przyjmowane jest rodzeństwo kuzynostwo dzieci już uczęszczających.
    • W drugiej kolejności dzieci zamieszkałe na terenie miasta Jelenia Góra
    • W trzeciej kolejności pozostałe dzieci według zgłoszeń.
  9. O przyjęciu lub odmowie przyjęcia dziecka do przedszkola opiekunowie powiadamiani są ustnie przy złożeniu karty i podpisaniu umowy lub listownie w terminie 14 dni kalendarzowych .

Rozdział II

Zasady ogłaszania rekrutacji

1. Rekrutację na kolejny rok przedszkolny ogłasza przedszkole na tablicy ogłoszeń w przedszkolu oraz na stronie internetowej.

Rozdział III

1. Dokumenty dotyczące rekrutacji
  2. Karta zgłoszenia .
  3. Umowa o świadczeniu usług.

Rozdział IV

Przepisy końcowe

1. Liczbę dzieci w grupach określają przepisy zawarte w statucie.
  2. Przez rodziców rozumie się też prawnych opiekunów i rodziców zastępczych.
  3. W trakcie roku przedszkolnego dzieci są przyjmowane do przedszkola decyzją dyrektora, w miarę wolnych miejsc.
  4. Nr konta bankowego: 59 1050 1751 1000 0022 6261 4718

Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.09.2011 r.