Dzień Niepodległości

2018-11-09 12:00

W piątek, 9 listopada w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Gościem specjalnym zaproszonym z tej okazji był kombatant wojsk łączności- kapral Wacław B.
Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce niepodległościowej związane z naszą ojczyzną. Odświętne ubrania oraz dekoracje potęgowały postawę patriotyczną jednocześnie wzmacniając powagę obchodzonego święta.
Część artystyczną zwieńczył odśpiewany przez przedszkolaki Hymn w asyście pocztu flagowego. Dzieci ze starszych grup z zaciekawieniem słuchały wspomnień i pieśni zaproszonego gościa będącego żywą historią narodu polskiego. Ciekawe doświadczeń wojskowego zadawały wiele pytań, na które starszy pan chętnie odpowiadał.
Na zakończenie wręczono panu Wacławowi kwiaty i kartkę okolicznościową . Kapral nie krył wzruszenia jakie wywołało w nim spotkanie. Ten szczególny dzień na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięci.