Bajkowo w ,,Bajce"

2023-11-06 12:00

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya. U nas odbyło się ono dzień później, w poniedziałek. W tym dniu oprócz wizyty teatru w przedszkolu dzieci prezentowały stroje swoich ulubionych bohaterów. Nie obyło się też bez czytania bajek, konkursów- wiedzy o bajkach, a także zabawy przy muzyce.
Bajki to świetna zabawa łącząca pokolenia. Obecnie najmłodsi mają praktycznie nieograniczony dostęp do bajek choćby w telewizji na dedykowanych kanałach czy w internecie. Przybywa stale nowych bohaterów. Święto niesie za sobą nie tylko docenienie bajek i ich twórców, ale także wartości edukacyjnych jakie niosą. Jest to też dobra okazja, by zachęcić dzieci do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania ich wyobraźni, pamięci, poszerzania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, czy też kształtowania właściwych postaw moralnych.