Wygrani odbierają nagrodę

2023-11-08 12:00

Nareszcie nadszedł ten dzień! Dzieci z grupy ,,Żuczki” wyruszyły na wycieczkę do Huty Szkła ,,Julia” w Piechowicach. Przypomnijmy – jest to nagroda za zdobycie 3 miejsca w konkursie plastycznym. Od samego rana dzieciom towarzyszyło podekscytowanie.
Najpierw jazda autobusem, a potem zwiedzanie Huty i Krystalium. Pobyt w hucie był dla dzieci spektaklem na żywo. Przedszkolaki na własne oczy zobaczyły proces powstawania kryształowych naczyń od projektu na papierze, poprzez dmuchanie, zdobienie, a na końcu pakowanie gotowych produktów. W Krystalium - interaktywnym centrum edukacyjno- historycznym poprzez zabawę dzieci mogły doświadczyć jak ciekawym i tajemniczym materiałem jest szkło. Wizyta w hucie na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci i z pewnością zachęci ich do udziału w kolejnych konkursach.