Stop pożarom !

2024-10-03 12:00

,,Od iskierki pożar wielki”- to zajęcia edukacyjne z jakimi przybyli do nas dobrze znani starszym przedszkolakom przedstawiciele z Centrum Edukacyjno- Szkoleniowego Ruchu Drogowego i Ochrony Środowiska z Wrocławia.
Marzeniem prawie każdego przedszkolaka jest zostać w przyszłości strażakiem. Mali chłopcy zafascynowani są wozem strażackim, rozglądają się za nim na ulicy, nasłuchują wycia syreny. Celem tego spotkania było przybliżenie dzieciom pracy i zadań straży pożarnej.
Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały interesujący film o pracy strażaków. Były rozmowy poparte planszami, pokazem rekwizytów niezbędnych w pracy strażaka, animacje, scenki dramowe z udziałem dzieci, zabawy edukacyjno- ruchowe, krzyżówki, a wszystko to pod hasłem ,,Stop pożarom – bezpieczny przedszkolak”. Nie zabrakło też konkursów. Po tych zajęciach każdy przedszkolak na pewno stał się bogatszy o nowe doświadczenia i informacje.