Wydarzenia

Nasz przedszkolny BAL KARNAWAŁOWY :)

2018-02-01 (1606 dni temu)

Dzisiaj nasze przedszkole odwidziły księżniczki, spidermany, zwierzątka i róznorodne bajkowe stworzonka, a to wszytsko za sprawą balu karnawałowego. Było głośno, radośnie i kolorowo! :) Dzieci bawiły się przy dźwiekach największych dziecięcych hitów. Brały także udział w wielu grach i konkursach, prowadzonych przez wodzireja.

„Dzień Babci i Dziadka” w grupie „Biedronek”

2018-01-23 (1615 dni temu)

Czy znacie bajkę o Czerwonym Kapturku? A może tylko Wam się tak wydaje? ;) „Biedroneczki” zaprezentowały przedstawienie, w którym główną rolę odegrali Babcia, Dziadek i wnuczka, a wilk zajął honorowe miejsce na obrazku :) Zaproszeni goście byli zachwyceni kreatywnością dzieci oraz zaśpiewanymi piosenkami i układami choreograficznymi. Duże wzruszenie wywołały piękne życzenia dla Babci i Dziadka.

Prace plastyczne „Biedronek” znalazły się na wystawie Książnicy Karkonoskiej – czujemy się jak prawdziwi artyści :)

2018-01-18 (1620 dni temu)

Niedawno „Biedroneczki” wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Strażak uczy, pomaga i chroni”. Pięć spośród wyróżnionych prac znalazło się na wystawie, zorganizowanej przez Książnicę Karkonoską. Udaliśmy się zatem do Książnicy, by obejrzeć wystawę i wspólnie świętować sukces naszych kolegów i koleżanek :)

„Czym jest szczęście?” - Biedroneczki uczestniczą w zajęciach Książnicy Karkonoskiej

2018-01-05 (1633 dni temu)

Kolejna odsłona zajęć odbywających się w Książnicy Karkonoskiej nosiła tytuł „Szczęście”. Dzieci słuchały opowiadań Pana Kulki i starały się odpowiedzieć na pytania: „Czym jest szczęście?” oraz „Co różni je od radości?”. Przedszkolaki bawiły się doskonale, wykonując sobie masaże relaksacyjne i słuchając muzyki. Zdolności plastyczne rozwijały poprzez malowanie upragnionego widoku z okna wymarzonego domu.

Wizyta Teatru Humoru „Igraszka” z przedstawieniem pt. „Przygody Pingwina Pik-Poka”

2018-01-04 (1634 dni temu)

W dniu dzisiejszym zawitał do naszego przedszkola Teatr Humoru „Igraszka” z przedstawieniem pt. „Przygody Pingwina Pik-Poka”. Dzieci oglądając przygody małego zwierzątka czerpały radość z humoru słownego i sytuacyjnego. Ogromne wrażenie zrobiła na przedszkolakach zmieniająca się scenografia i ruchome rekwizyty.

Koncert Filharmonii Dolnośląskiej pt. „Karnawałowe rytmy”

2018-01-03 (1635 dni temu)

Dziś odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej. Podczas koncertu dzieci mogły usłyszeć dźwięki fletu i pianina oraz nauczyć się meksykańskiego tańca, zwanego „Tańcem Kapeluszy”. Dzieci miały także możliwość akompaniowania muzykom przy użyciu takich instrumentów jak: marakasy, ksylafon, dzwonek krowi i inne.

Biedronki „czarują…” KASZĄ :)

2017-12-20 (1649 dni temu)

Nauka cyferek może być świetną zabawą! Nasze dzieciaczki przekonały się o tym podczas poznawania ósemki. Trochę kaszy, trochę kleju i można stworzyć cyferkowe arcydzieło! :D

Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie "Świerszczy"

2017-12-15 (1654 dni temu)

Dzieci z grupy "Świerszcze" zaprosiły swoich Rodziców do wspólnego dekorowania pierniczków.
Było pysznie i świątecznie.

„Biedronki” uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Książnicę Karkonoską

2017-12-15 (1654 dni temu)

Kolejny raz nasza grupa miała możliwość uczestniczenia w zajęciach organizowanych przez Książnicę Karkonoską. Tematem dzisiejszych zajęć była radość. Dzieci próbowały znaleźć odpowiedź na pytania problemowe, dotyczące szczęścia, a przy tym doskonale się bawiły. Pod koniec spotkania dzieci rysowały to, co „gra” w ich sercu na dużych tekturowych talerzach.

Jasełka grypy „Biedronek”

2017-12-14 (1655 dni temu)

Walka dwóch światów: anielskiego i diabelskiego, duża doza humoru oraz przybycie do stajenki zwykłych ludzi: policjanta, lekarki i nauczycielki – oto nasza współczesna wersja „Jasełek”. Dzieci „spisały się na medal” prezentując przed rodzicami teatralno-muzyczną inscenizację pełną akcji, dowcipu oraz wzruszających momentów.